Historie a současnost

Krkonošské dechovky

Tradice Krkonošské dechovky 

z Jablonce nad Jizerou sahá až k roku 1883

     Historie

Tradice Krkonošské dechovky z Jablonce nad Jizerou sahá až k roku 1883 a vystřídaly se v ní celé generace amatérských hudebníků.

Od roku 1980 stojí v jejím čele kapelník Josef Ulrich. Počet muzikantů se pohyboval mezi dvanácti až jednadvaceti, od roku 1990 se postupně snižoval na současných dvanáct až čtrnáct hráčů a dva zpěváky. 

Hráč na první křídlovku Josef Vrána je zároveň aranžerém jednotlivých skladeb a sám jich také několik složil.

Současnost

Základ repertoáru Krkonošské dechovky tvoří populární a lidové skladby známých českých autorů.

Vystupuje nejen v Jablonci a jeho širokém okolí, ale také na promenádních koncertech v českých lázeňských městech a účastní se různých zábavných akcí a hudebních festivalů. Několikrát byla i hostem populární "Vlachovky". Jako hosté s ní účinkovali známí zpěváci Josef Zíma, Zorka Kohoutová, Josef Oplt, Blanka Tůmová, Jiří Staněk, Milan Černohouz a další.

Pravidelně koncertuje v Německu, vystupovala rovněž v okolních evropských zemích, v Rakousku, Polsku a Dánsku. V roce 2012 uskutečnila zájezd do USA kde rovněž účinkovala. Pořídila nahrávky v Rádiu Schwerin a Českém rozhlasu v Hradci Královém. Vydala vlastní CD. Můžete ji shlédnout i na televizních obrazovkách na oblíbeném hudebním kanále TV Šlágr. Podílela se na natáčení českého filmu Mír jejich duši a norského seriálu Atlantic Crossing.